אחד פריים, שתי כפיות סוכר.


אני שייכת לדור שלמד לצלם בפילם ובילה שעות וימים בחדרי חושך.

למעשה אני מודה שפחות או יותר גרתי באחד כזה במהלך לימודי הצילום שלי, אבל עולם הצילום מתפתח ומשתנה כל הזמן, וכשנכנסו המצלמות הדיגיטליות לחיינו, הכל השתנה במהירות ופתאומיות. הקלות שבה היה ניתן לצלם עוד ועוד תמונות ללא הגבלה הייתה בלתי רגילה. ואז, כשחשבנו כשראינו הכל, נכנסו אל חיינו עוד שיפורים טכנולוגיים בתוספת רשתות חברתיות רבות ושינו שוב את פני הצילום.

מאז, אנחנו בשינוי מתמיד.

יכולתי לבחור בהיצמדות לנוסטלגיה ולשיטות קלאסיות, אבל גיליתי שאחד הדברים שחשובים לי מאוד בעצמי ובצילום הוא החידוש.

הגיוון, היכולת להסתכל על אובייקטים מזווית אחרת, להביא טכניקות חדשות במצלמות שעם הזמן הופכות להיות קטנות יותר, ולמצוא בכל זה הזדמנות גדולה.

המטרה של כל ההקדמה הזו, היא כדי להכין אתכם לקראת הסיפור הבא שמתאר את "מאחורי הקלעים" של ההפקה המיוחדת שעברנו- הכנת סרטון של קפה עילית לרגל יום הקפה הבינלאומי שיחול ב- 1 לאוקטובר 2016 (הנה הוא כאן למי שפיספס).

כחלק מההפקה, יצאנו לטייל עם קפה עלית בכל הארץ, מצפון ועד דרום.

החלטנו שאנחנו מעוניינים לראות מקרוב את המקומות והאנשים ברגע שבו הם שותים את הקפה שלהם.

הרי למי מאיתנו אין את הקפה שהוא אוהב לשתות, ברגע מאוד ספציפי?

אז יצאנו לצלם את קפה עלית מטייל בארץ, מצויידים בכשרון האינסופי של יקיר יעיש, שצילם וערך את הסרטון.

לקחנו איתנו למסע גם הרבה מוטיבציה, לוחות זמנים צפופים ובעיקר שאיפה ליצור משהו אחר ושונה מהדברים שאנחנו רגילים לראות על המסך. בנוסף, קיבלנו החלטה אמיצה נוספת, וצילמנו את הסרטון כולו מנקודת המבט של הקפה בעזרת מצלמות GoPro- מצלמות זעירות, במשקל נמוך, המאופיינת בעמידות גבוהה למצבי אקסטרים. זאת בשל היותן עמידות לנוזלים וזעזועים.

אני חייבת להודות, להעביר סיפור ב 60 שניות זה אתגר! אבל כאמור, אוהבי אתגרים אנחנו!

הצלחנו להגיע למספר עצום של אתרים בארץ. הכרנו אנשים טובים שהסכימו לקחת חלק פעיל בסרטון, ולחשוף בפנינו איך ואפילו איפה הם אוהבים לשתות את הקפה שלהם.

כל מקום נוסף שהגענו אליו, הוסיף שכבה נוספת של צבעוניות וישראליות לסרטון. עוד משהו שמסביר את האופי והתרבות של הארץ שלנו.

אני חושבת שזה ללא ספק היה אחד הפרויקטים המהנים והנעימים שיצא לי לקחת חלק בהם. בין אם מדובר בלוקיישנים מיוחדים, או ביכולת להשתמש בטכנולוגיה חדשה וזוויות מפתיעות, הצורך בתנועה מתמדת הביא אליי רק דברים מלמדים וטובים.

ארכיון
פוסטים אחרונים
!You snooze You lose
העידכונים הכי חמים מהסטודיו